Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napsali v novinách

Příspěvky

Nezaměstnanost

10. 4. 2009

Nejvyšší procento nezaměstnaných mají nadále v okrese Kutná Hora, kde se nezaměstnanost zvýšila z únorových 8,3 na březnových 8,7 procent.

 

Kutná Hora vystaví v Jezuitské koleji kopii císařské koruny

8. 4. 2009

Praha/ Kopie císařské koruny, jež má mj. lákat turisty k návštěvě Karlštejna a dalších hradů a zámků středních Čech, bude umístěna v informačním centru Středočeského kraje v pražské Husově ulici. Poprvé ji však zájemci budou moci spatřit už v květnu na Dni otevřených dveří v Jezuitské koleji v Kutné Hoře – počítá se totiž s tím, že koruna by mohla být vystavena na několik měsíců v různých zajímavých místech Středočeského kraje, mj. právě v Kutné Hoře či na Karlštejně.

 

Kutná Hora kývla na bezúplatný převod městské nemocnice pod kraj

7. 4. 2009

6.4.2009 ČT 1 str. 3 18:00 Události v regionech - Zastupitelstvo v Kutné Hoře kývlo na požadavek středočeského hejtmana Davida Ratha a bezúplatně převede městskou nemocnici pod kraj. Teď se vypracovávají účetní a majetkové audity a smlouva o převzetí. Zajištěním provozu kutnohorské nemocnice pověří kraj nemocnici v Kolíně. Naopak v Nymburku Rathově požadavku zatím odolávají. Město do své nemocnice totiž investovalo desítky miliony korun.

 

Šrotovné by nově mohlo být 2000 eur=54,800 Kč

7. 4. 2009

 

Obrazekřekl v Českém rozhlasu stínový ministr průmyslu ČSSD Milan Urban. Zvýšení je podle něj reakcí na výši šrotovného na Slovensku a sněmovnou schválený odpočet DPH pro firemní auta.

 

Kraj chce dostavět domov důchodců v Uhlířských Janovicích

7. 4. 2009

6.4.2009 Zpravodajství ČTK

Uhlířské Janovice (Kutnohorsko) 6. dubna (ČTK) - Středočeský kraj chce dostavět domov pro seniory v Uhlířských Janovicích na Kutnohorsku, který předchozí krajské vedení nabízelo k odprodeji. Proti původnímu záměru by měla být navýšena kapacita z 66 na 116 lůžek, konečné slovo by ale měli mít zastupitelé, řekl dnes novinářům hejtman David Rath (ČSSD).

 

Kutnohorská nemocnice dočasně pozastavila operace

3. 4. 2009

1.4.2009 Zpravodajství ČTK str. 0 dsc zdr

 

Politici poradili starostům s dotacemi

31. 3. 2009

1.4.2009 Kutnohorský deník str. 2 Kutnohorsko

 

Kraj chce kutnohorskou nemocnici převést pod zařízení v Kolíně

31. 3. 2009

 Praha 30. března (ČTK) - Středočeský kraj by chtěl kutnohorskou nemocnici, která v současnosti patří městu, převést pod své zařízení v Kolíně. Hejtmanství proto jedná s vedením radnice o bezúplatném převodu nemocnice, zároveň je ale možné, že zařízení bude nakonec provozovat město nebo bude případně prodáno. Podle hejtmana Davida Ratha (ČSSD) by konečné rozhodnutí města mělo padnout co nejrychleji, jinak hrozí, že v Kutné Hoře nakonec žádná nemocnice nebude.

 

Místopředseda ČSSD: Prosadíme šrotovné, a také snížení daně na šest procent

31. 3. 2009

 

ObrazekStínový ministr průmyslu a obchodu Milan Urban odmítá s balíčkem protikrizových opatření kšeftovat s ODS.

* Zůstane váš patnáctibodový protikrizový plán ve své původní podobě, nebo jste ho po dohodě s ODS zredukovali?...

 

Nemocnici vypomůže Kolín

27. 3. 2009

Rýsuje se úzká spolupráce mezi kutnohorskou a kolínskou oblastní nemocnicí.