Jdi na obsah Jdi na menu
 


Napsali v novinách

Příspěvky

Je rozhodnuto! Kraj dokončí rozestavěný domov pro seniory

27. 10. 2009

Na 160 milionů vyjde středočeskou krajskou kasu dostavba možná nejdražšího domova důchodců v republice

Uhlířské Janovice/ Středočeský kraj dokončí za své peníze nedostavěný domov pro seniory v Uhlířských Janovicích, který předchozí krajské vedení nabízelo k odprodeji. Rozhodli o tom krajští zastupitelé na svém zasedání dvanáctého října letošního roku.


„Zastupitelstvo schválilo vypsání soutěže na vypracování prováděcí dokumentace a zároveň i zařazení dostavby domova pro seniory v Uhlířských Janovicích do plánu investic pro rok 2010,“ uvedla náměstkyně středočeského hejtmana Zuzana Moravčíková.

 

ŠKOLÁCI CHTĚJÍ BÝT U TABULE CO NEJČASTĚJI

21. 5. 2009

21.5.2009 Kutnohorský deník

ObrazekZ INVESTICE Evropské unie a krajského úřadu do vzdělání profitovala I. Základní škola ve Zruči nad Sázavou. Díky dotaci ve výši 5,8 milionu korun se podařilo výrazně zmodernizovat osm tříd.

 

S opravou památek pomůže krajský úřad

12. 5. 2009

12.5.2009 Kutnohorský deník

Kutná Hora/ Socha svatého Bernarda u silnice z Kutné Hory na Hořany, socha svaté Barbory v ulici U Havírny a také kaplička v Novomlýnské ulici vpravo před lávkou. Tyto památkové objekty čeká rekonstrukce za významného přispění kraje.

 

Dobrá hudba a ladný pohyb k sobě patří

11. 5. 2009

9.5.2009 Kutnohorský deník 

ObrazekRozhovor se Zuzanou Moravčíkovou, náměstkyní hejtmana Středočeského kraje.

 

První krok na cestě k předčasným volbám má za sebou sněmovna

29. 4. 2009

ČRo 1 - Radiožurnál |

Obrazekkrátce s Milanem Urbanem

 

Kutná Hora: naděje na lepší nemocnici

23. 4. 2009

23.4.2009 Sedmička 

Privatizace, která se moc nepovedla. To je kutnohorská nemocnice.

V těchto dnech se koná jednání představitelů Kutné Hory a Středočeského kraje, které by to mělo změnit. Pokud se nic nezkomplikuje, od prvního července by kutnohorská nemocnice mohla mít nového vlastníka a naději na zlepšení.

 

Milan Urban: Vztahy s Rathem nejsou nevraživé

20. 4. 2009

Mladá fronta DNES 
Obrazek

Střední Čechy - Ne hejtman David Rath, ale bývalý ministr průmyslu a obchodu Milan Urban nejspíš povede sociální demokraty do plánovaných předčasných voleb do Sněmovny. Než ale voliči na podzim k urnám přijdou, musí lídra kandidátky potvrdit členové strany v okresech a poslední slovo bude mít krajská konference středočeské ČSSD.

 

V městské nemocnici v Kutné Hoře se opět operuje

16. 4. 2009

15.4.2009 Zpravodajství ČTK 

Obrazek

Kutná Hora 15. dubna (ČTK) - V městské nemocnici v Kutné Hoře se ode dneška opět operuje. Čtrnáctidenní přestávku si vynutil odchod čtyř lékařů, z toho tří anesteziologů......................... Minulý týden se Šalátek dohodl s hejtmanovým náměstkem Zdeňkem Seidlem (ČSSD), že od 1. července bude kutnohorské zdravotnické zařízení provozováno pod hlavičkou Oblastní nemocnice Kolín...............

 

Otvírá se Jezuitská kolej

15. 4. 2009

14.4.2009 lidovky.cz

ObrazekStředočeské město Kutná Hora dnes otevře své centrum moderního a současného umění v rekonstruovaném prostoru bývalé Jezuitské koleje. České muzeum výtvarných umění v Praze zde představí své bohaté sbírky.

 

Několik čistíren odpadních vod v Čáslavi nahradila jedna centrální

11. 4. 2009

Čáslav/ Světový den vody připadá už od roku 1992 na 22. březen. Setkání k této příležitosti uspořádala Vodohospodářská společnost Vrchlice - Maleč Kutná Hora v Čáslavi. Po kutnohorském vodovodu, jemuž se den vody věnoval vloni, se tématem oslav tentokrát stala kanalizace v Čáslavi. Akanalizace je pochopitelně úzce spjata s i s čištěním odpadních vod.