Jdi na obsah Jdi na menu
 


Dobrá hudba a ladný pohyb k sobě patří

11. 5. 2009Kutná Hora/ Devátý ročník klání v režii kutnohorské taneční školy manželů Novákových zahájí místostarosta města Václav Vančura, za krajský úřad bude přítomna náměstkyně hejtmana Zuzana Moravčíková.

* Jaký máte vztah k tanci?

Vztah k tancimámkladný. Přestože není moje silná stránka, jsem ráda, když si na nějaké společenské akcimohu zatancovat. Je to rozhodně lepší než jen sedět, povídat si a popíjet třeba víno. Dobrá hudba a ladný pohyb k sobě patří. Je radost dívat se na ty, kteří tancovat skutečně umí.

* Chodila jste do tanečních?

Taneční jsem absolvovala v době, kdy jsem studovala na Gymnáziu ve Svitavách. Nejvíce se mi tenkrát líbil jive, z kterého si nyní pamatuji jen základní kroky. Měla jsem dobrého partnera, a tak jsme někdy zůstali i na hodinu tanečních, která následovala po našem kurzu. Nikdo nesledoval, zda tam patříme. Nevyhodili nás, i když jsme další kurz neměli zaplacen. Vzhledem k tomu, že se v tanečních mladí lidé učí základům společenského chování, chodily do tanečních pod vedením manželů Trešlových i moje dvě, dnes již dospělé, děti. Jsem přesvědčena, že kurzy tanečních jsou pro rozvoj mladého člověka velmi důležité. 

Obrazek


* Navštěvujete plesy?

Naplesymoc nechodíme. Jsem ráda, když vyrazíme alespoň na jeden ples za sezonu. Většinou je to tak, že nás někdo z přátel pozve. Samavstupenky na ples nezajišťuji. Musím se přiznat, že se pak dobře bavím a nechce se mi ani domů. Horší je však to, že čím jsem starší, tím více času potřebuji na regeneraci svého těla. Naposledy jsem tancovala na plese ČSSD, který se konal v lednu ve Zdicích.

* Sledovala jste sérii pořadů StarDance?

První soutěž StarDance jsem sledovala pravidelně. Byl to nový pořad a moc se mi líbil. Mohli jsme obdivovat nejen krásné šaty soutěžících, ale i jejich obdivuhodné výkony. Druhou a třetí sérii jsem sledovala jen občas. Vposlední soutěži jsem fandila Daně Batulkové, která nakonec vyhrála. Obdivovala jsem ale výkony všech soutěžících. Tanec v takovém provedení je ohromná dřina. Já bych to nezvládla.