Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kraj chce dostavět domov důchodců v Uhlířských Janovicích

7. 4. 2009


Budova začala vznikat koncem 90. let 20. století. Stavbu ale po nějaké době zastavil tehdejší zřizovatel, okresní úřad, kvůli neúměrnému navýšení nákladů. Po zrušení okresů se stal investorem kraj, který projekt označil za nešťastný a pro budovu hledal kupce. Odhadovaná tržní hodnota rozestavěného objektu je podle dřívějších informací 40 milionů korun.

Rath uvedl, že dostavba by si vyžádala 160 milionů a kolem 100 milionů bylo už podle něj prostavěno. "Neradi bychom se dostali do situace, kdy budeme kritizováni za to, že postavíme nejdražší domov důchodců v České republice. Přitom to způsobil úplně někdo jiný před mnoha lety," uvedl hejtman k důvodům, proč chce, aby z možných variant řešení nevybírala krajská rada, ale zastupitelé. V úvahu podle něj přichází ještě demolice nebo odprodej, vedení hejtmanství by ale chtělo budovu dostavět.

V minulosti se o stavbu zajímala řada možných kupců a podle starosty Uhlířských Janovic Josefa Hrádka (ODS) se potenciální investoři nadále objevují a na budovu ptají. "Chodí sem stále různí zájemci o koupi," řekl Hrádek ČTK.

Přes zájem investorů ale v minulosti nakonec z obchodu vždy sešlo. Proto se loni objevil i nápad, že by budova mohla být bezúplatně převedena na Prahu, která by ji dostavěla a provozovala. Jednání kraje s hlavním městem ovšem zkrachovala. Objekt přitom chátrá a hejtmanství musí ročně investovat nemalé částky do jeho ostrahy.