Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kutná Hora kývla na bezúplatný převod městské nemocnice pod kraj

7. 4. 2009


22.1.2009 TZ - Hejtman David Rath nabídl Kutné Hoře a Nymburku převzetí nemocnic 

Hejtman Středočeského kraje David Rath před několika dny obeslal starosty, radní a zastupitele Kutné Hory a Nymburku s nabídkou bezúplatného převzetí tamních nemocnic pod „křídla“ kraje.

„Obě nemocnice se podle mých informací potýkají s velkými personálními obtížemi, což ohrožuje kvalitu poskytované péče. Je potřeba provést personální kontrolu,“ vysvětluje důvody nabídky na převzetí nemocnic hejtman. Doplnil, že jeho cílem je udržení rozsahu akutní lůžkové péče a je připraven garantovat i zachování odborných lůžkových oddělení v obou nemocnicích.

Kraj je připraven o podmínkách bezúplatného převzetí s představiteli obou měst jednat. „Samozřejmě tuto naši nabídku nemusí přijmout. Pokud se rozhodnou jinak, budu ale trvat na předložení jednoznačného plánu na zajištění zdravotní péče,“ řekl hejtman David Rath s tím, že je pro něj prioritou, aby lidé z okolí těchto nemocnic měli přístup ke kvalitní zdravotní péči a nedopláceli na problémy, ve kterých se tyto nemocnice ocitly.

V dopise jsem dal představitelům měst také příslib, že pokud by Kraj nechtěl či nemohl dostát svým závazkům, popřípadě by chtěl s majetkem nemocnice nakládat, musel by nemocnici vrátit městům, a to rovněž bezúplatně,“ dodal hejtman David Rath.