Jdi na obsah Jdi na menu
 


Nemocnici vypomůže Kolín

27. 3. 2009

27.3.2009 Kutnohorský deník str. 1 Titulní strana
MARTIN VANĚK Středočeský kraj

...
Hektický zápas o udržení funkčního nemocničního zařízení v Kutné Hoře absolvují v posledních dnech zástupci vedení města a místní nemocnice. A jednání začínají přinášet první výsledky.


Na pracovním sezení se sešli radní města, ředitelé tří regionálních nemocnic v doprovodu svých náměstků a zastupitelka Marie Matyášová s náměstkyní středočeského hejtmana Zuzanou Moravčíkovou. Zástupcům kutnohorské radnice se od Zuzany Moravčíkové dostalo ujištění, že nabídka Středočeského kraje převzít nemocnici trvá, přičemž jejich zájmem je udržet zdravotnické zařízení v chodu. I nadále by tak měly fungovat chirurgie, anesteziologicko - resuscitační oddělení, interna a léčebna dlouhodobě nemocných.


Prvním krokem, jak zajistit provoz nemocnice po odchodu soukromého provozovatele a zřejmě také několika špičkových primářů, by mělo být navázání úzké spolupráce s Oblastní nemocnicí v Kolíně. „Ředitel kolínské nemocnice Petr Chudomel zanalyzuje situaci a navrhne pro kutnohorskou nemocnici řešení,“ uvedl místostarosta Kutné Hory Václav Vančura s tím, že by nemocnice v určitém mezidobí fungovala v souladu s kolínskou nemocnicí. Chudomel by se také měl sejít s primáři zdejší nemocnice a objasnit jim své plány.

Ujištění se od místostarosty Vančury dostalo po úterní schůzce občanům jednoho, vůbec nejsou na místě obavy z toho, že se místní špitál stane jen rozsáhlejší léčebnou dlouhodobě nemocných. „Nemocnice v Kolíně ani v Čáslavi nemají dostatečnou kapacitu na to, aby pokryly zdravotnické výkony pro všechny pacienty v regionu a funkční nemocnice v Kutné Hoře je nezbytná,“ řekl Vančura.


K převodu zdravotnického zařízení pod kraj by mohlo dojít již v průběhu letošního roku. Do této chvíle, a nakonec i do budoucna, bude nyní snad poprvé hodně záležet na vzájemné spolupráci nemocnic trojměstí - Čáslav, Kutná Hora, Kolín.