Jdi na obsah Jdi na menu
 


V městské nemocnici v Kutné Hoře se opět operuje

16. 4. 2009


Kutná Hora 15. dubna (ČTK) - V městské nemocnici v Kutné Hoře se ode dneška opět operuje. Čtrnáctidenní přestávku si vynutil odchod čtyř lékařů, z toho tří anesteziologů. Zdravotnický personál je opět v plném počtu, řekl dnes ČTK jednatel nemocnice Martin Suchánek. Nemocnice je podle něj znovu funkční tak, jako byla před odchodem anesteziologů.

Personální krize v kutnohorské nemocnici byla důsledkem zájmu Středočeského kraje o toto zdravotnické zařízení. Čtyři lékaři, kteří z ní na konci března odešli, to tehdy zdůvodnili tím, že v případě převedení nemocnice pod kraj by prý nebyli schopni garantovat rozsah péče, který poskytovali. Od dubna proto fungovaly pouze ambulance a akutní případy se převážely na operaci do Kolína nebo Čáslavi.

Starosta Ivo Šalátek (ODS) dnes ČTK poskytl dopis, který zaslal středočeskému hejtmanovi Davidu Rathovi (ČSSD). V něm ho ubezpečil, že o bezúplatném převodu nemocnice na kraj je už fakticky rozhodnuto.

Minulý týden se Šalátek dohodl s hejtmanovým náměstkem Zdeňkem Seidlem (ČSSD), že od 1. července bude kutnohorské zdravotnické zařízení provozováno pod hlavičkou Oblastní nemocnice Kolín. "Do té doby se připraví příslušné dokumenty, jako například smlouvy se zdravotními pojišťovnami a pracovní smlouvy. Samotnou smlouvu o darování movitého a nemovitého majetku schválí zastupitelstvo města okamžitě, jakmile bude ze strany kraje připomínkovaná," napsal starosta. 

Obrazek


Kutnohorskou nemocnici do začátku března provozovala společnost Medistyl-Pharma, která měla také zájem o její koupi. Na začátku roku ale městu nabídl Středočeský kraj, že zdravotnické zařízení převezme. Medistyl-Pharma se kvůli tomu začala obávat o další podnikání v Kutné Hoře a nemocnici městu vrátila.

Středočeský kraj by chtěl kutnohorskou nemocnici převést pod své zařízení v Kolíně. Chce v ní udržet základní spektrum akutních oborů, tedy menší akutní internu, menší akutní chirurgii se zaměřením především na jednodenní chirurgii a s největší pravděpodobností menší oddělení jednodenní chirurgie pro oblast gynekologie. Těžištěm má být zajištění následné péče pro kolínskou a kutnohorskou nemocnici.