Jdi na obsah Jdi na menu
 

Co pro Vás má kraj dělat???

26. 4. 2008

Zdravotnictví

Kraj zaručuje lékařskou péči prostřednictvím nemocnic, které získal od státu zdarma. Po pochybném prodeji 10 z nich odpovídá kraj za tuto veřejnou službu v pouhých 5 větších nemocnicích. Kraj zajišťuje rychlou záchranou a dostupnou pohotovostní službu.

Doprava, silnice

Na každé Vaší cestě po kraji můžete ocenit tankodromy, které nazýváme silnicemi. Kraj má peníze na opravu silnic, na zvýšení bezpečnosti na silnicích a na přechodech pro chodce. Za část Vaší cesty autobusem nebo vlakem platí kraj.

Školství

Střední školy jsou v rukách kraje. Budoucnost našich dětí záleží na vybavenosti škol a udržení zkušených učitelů. Krajský úřad rozděluje značnou část peněžních prostředků určených pro oblast školství, mládeže a tělovýchovy.

Sociální služby

Kraj má mnoho pravomocí v oblasti sociálních služeb. Kraj svými rozhodnutími ovlivňuje délku čekacích lhůt v domovech důchodců. Zároveň zajišťuje pečovatelskou službu pro ty z nás, jenž jí potřebují. Mnoho neziskových organizací má možnost využívat Humanitárního fondu.

Peníze z evropských fondů

O tom, zda Vaše obec získá peníze z Evropské unie v rámci Regionálního operačního programu, posoudí a rozhoduje kraj. Během sedmiletého období se jedná o 14 miliard korun.

Volný čas, kultura, památky

Kraj ovlivňuje i to, jak můžete trávit Váš volný čas. Finanční prostředky z rozpočtu kraje umožňují výstavbu nových cyklostezek, podporu kulturních akcí a institucí či opravu historických památek.

 

Kraj významně ovlivňuje rozvoj technické vybavenosti obcí a měst. Mnoho z nás tak může využívat kanalizačních a vodovodních systému. Krajská vláda zodpovídá za stav životního prostředí v kraji.

Činnost obecních a městských úřadů je pod kontrolou kraje. Snížení byrokracie a větší otevřenost občanům tedy záleží i na něm, stejně jako odborná způsobilost úředníků samotného krajského úřadu.

Krajským rozpočtem za služby pro Vás ročně proteče: 7 miliard korun.

Na podzim 2008 rozhodnete celkem o 28 miliardách Středočeského kraje.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář