Jdi na obsah Jdi na menu
 

Návštěva Bohuslava Sobotky na okrese Kutná Hora

11. 2. 2008
Návštěva Bohuslava Sobotky v našem regionu
 
V pondělí 11.února naše město navštívil stínový ministr financí Bohuslav Sobotka. Akci iniciovali Mladí sociální demokraté z Čáslavi a realizovalo OVV ČSSD Kutná Hora. Návštěva by se samozřejmě neobešla bez poslance Ing. Milana Urbana, který se celého ,,tur- né“ ujal. Jak kompletní itinerář vypadal? Kde jste mohli na poslance ,,narazit“?
 Ráno se konala diskuse se studenty čáslavského gymnázia. Po teoretickém úvodu, který objasnil žákům základy makroekonomie a skladbu státního rozpočtu, byl vyhrazen čas pro otázky. Ty se dotýkaly snad všech tematických okruhů, jež v současných vnitropolitických debatách najdeme, tzn. poplatky u lékaře, deficit státního rozpočtu, úroveň školství apod. Nutné podotknout, že kvůli velkému zájmu tázajících a vyčerpávajícím odpovědím adresátů, jsme dokonce přesáhli nám vymezený čas.
Poté se vážení hosté přemístili do Kutné Hory, kde byl připraven slavnostní oběd. Následně na nás čekalo setkání s představiteli tamní radnice a exkurze na stavbě závodu Foxconn. Jistě zajímavá, alespoň z reakcí obou politiků, byla také powerpointová prezentace přímo v epicentru budovaného kolosu. Na programu nechyběl ani krátký briefing v místním hotelu, kde žurnalisté pečlivě vyzpovídali významné hosty.
Orientace exministra se projevila i v zájmu navštívit odbor financí v Čáslavi. Závěrem dne přišla chvíle i pro veřejnost. Na Malé scéně mohli Čáslaváci přivítat svoje zákonodárce, osobně vyjádřit vlastní názory a konfrontovat je i s postoji přítomných politických činitelů . Mezi dotazy byla celá řada těch, které byly útočné, ironizující, někdy snad i zesměšňující, nicméně většina byla pochvalných, oceňující zásluhy a profesní nasazení místního rodáka a legislativce. Zároveň občané poděkovali Milanu Urbanovi za jeho zásluhy o rozkvět města.  
Na závěr bych jen rád vyzdvihl aktivitu a ochotu účinkujících. V této souvislosti  mi připadne na mysl citát jednoho staročínského filozofa, který říká, že nejvyšší politickou moudrostí je nečinnost. Jsem velmi rád , že oba zainteresovaní politici se jím neřídí.
 
 
Jan Soška, předseda MSD Čáslav