Jdi na obsah Jdi na menu
 

Středočeská krajská vláda ČSSD drží sliby – I letos investuje půl miliardy na rozvoj středočeského venkova

Praha, 6. června 2011 – Středočeská krajská vláda ČSSD opět podpořila rozvoj venkova a občanského sektoru. I přes nepříznivé ekonomické podmínky vyčlenila ze svého rozpočtu 722 milionů korun, které jsou určeny na podporu sportu, kultury a integrovaného záchranného systému.

 

Největší část grantů – 500 milionů korun – však tvoří dotace určené pro rozvoj malých obcí a měst do 5000 obyvatel, které z nich financují výstavbu nových nebo opravy a rekonstrukce stávajících škol, školek, kulturních zařízení, veřejného osvětlení nebo opravy místních komunikací. „Za poslední tři roky přidělila středočeská krajská vláda ČSSD obcím a menším městům celkem 1,65 miliardy korun na nezbytné investice, které by jinak byly jen velmi těžko realizovatelné. Jen pro srovnání předchozí krajská vláda ODS vedená Petrem Bendlem poskytla v posledních třech letech svého vládnutí na tento účel pouze 330 milionů,“ uvádí poslanec a předseda krajské Komise pro rozvoj obcí a měst Richard Dolejš (ČSSD).

 

Na svém dnešním zasedání schválilo Zastupitelstvo Středočeského kraje návrh na přidělení dotací úspěšným žadatelům. „I přesto, že nám Nečasova vláda a především ministr financí Kalousek hází klacky pod nohy, pokračujeme v plnění našich klíčových volebních slibů. Vedle podpory venkova prostřednictvím fondů se jedná o projekt školních autobusů, refundaci poplatků v krajských nemocnicích, výstavbu nových kapacit domovů pro seniory nebo masivní investice do krajských nemocnic,“ uzavírá předseda středočeské ČSSD Richard Dolejš.

 

Dalším velkým dotačním titulem je Fond životního prostředí, z něhož je podporován rozvoj vodohospodářské infrastruktury a kanalizací, úpravy veřejné zeleně a další. V tomto fondu bylo alokováno celkem 95 milionů korun. Dalších více jak 120 milionů bylo rozděleno převážně občanským sdružením působícím v oblasti sportu, kultury nebo sociálních služeb. Krajská vláda zároveň ze svého rozpočtu podporuje vybavení zásahových jednotek sborů dobrovolných hasičů. Z finančních prostředků Středočeského kraje je financována oprava sportovišť, nákup sportovního vybavení nebo opravy drobných i větších památek či pořádání veřejných kulturních a společenských akcí.

 

Návrh pro přidělení dotací pro rok 2011

 
 

Jméno fondu

Návrh dotací v Kč

 

 

 

 

Středočeský Fond podpory dobrovolných hasičů a složek IZS

14 962 243

 

Středočeský Fond sportu,volného času a primární prevence

24 940 761

 

Středočeský Fond  kultury a obnovy památek

39 946 797

 

Středočeský Humanitární Fond

43 591 244

 

Středočeský Fond cestovního ruchu a podpory podnikání

6 996 776

 

Středočeský Fond rozvoje obcí a měst

498 099 144

 

Středočeský Fond životního prostředí a zemědělství

93 578 847

 

CELKEM

722 115 812