Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tisková zpráva z Okresní konfrence ČSSD

30. 10. 2007

 

Rath dostal nominaci i na okrese Kutná Hora

 

Ve Zbraslavicích, dne 26.10.2007 - Na okresní konferenci ČSSD získal nominaci na lídra do krajských voleb poslanec MUDr. David Rath. „Jedná se o nominaci a podporu v prvním kole primárních voleb. V půlce února proběhne ještě krajská konference, která schválí celou podobu kandidátní listiny včetně lídra,“ popisuje celý schvalovací proces Richard Dolejš, předseda středočeské ČSSD.

 

Své šance vidí David Rath poměrně vysoko, především kvůli chybám a špatné politice současného hejtmana Petra Bendla. „Za osm let toho udělal zoufale málo. Jediné, co se mu povedlo, je prodat většinu nemocnic hluboko pod cenou. Připravil tím kraj zhruba o jednu miliardu korun,“ tvrdí Rath. Jako další chybné kroky současného hejtmana vytkl Rath prosazování radaru ve Středočeském kraji, neschopnost čerpat peníze z Evropské unie na silnice a školství a neschopnost přilákat do středních Čech více turistů z Prahy, která je magnetem turismu.

 

Okresní konference volila na svém zasedání také okresní jedničku a další kandidáty do krajských voleb. „Hledali jsme osoby, které budou zastupovat a hájit zájmy našeho okresu na půdě zastupitelstva kraje“, říká Ing. Jiří Havlíček, předseda okresní organizace. Lídrem za okres se stal Ing. Jaromír Strnad, místostarosta Čáslavi a postupně ho doplní Ing. Zuzana Moravčíková, vedoucí odboru městského úřadu v Kutné Hoře a Eva Strnadová, starostka Nepoměřic. „ Všichni zvolení kandidáti jsou kvalitní osobnosti, které mohou být pro krajské zastupitelstvo velkým přínosem“, doplnil Havlíček.