Jdi na obsah Jdi na menu
 

Více než 30 tisíc lidí podepsalo petici Zastavme devastaci naší země

V sobotu 30. 4. a v neděli 1. 5. organizovala ČSSD po celé zemi podpisovou akci
Zastavme devastaci naší země, v níž měli občané možnost vyjádřit svůj nesouhlas
s nespravedlivými reformami Nečasovy koaliční vlády.

Petice
Mohli se tak symbolicky připojit k iniciativě ČSSD na hlasování o nedůvěře vládě, která proběhla na půdě Poslanecké sněmovny minulý týden.
Petice byly k dispozici k podpisu na všech akcích, které ČSSD pořádala v rámci oslavy Svátku práce 1. května a také u speciálních informačních stánků. Lidé tak měli možnost připojit svůj podpis ve všech okresech.
Za dva dny petici Zastavme devastaci naší země podepsalo 30 208 občanů.
Chtěl bych poděkovat všem občankám a občanům, kteří naši petiční iniciativu podpořili. Velmi si jako sociální demokraté Vážíme tohoto projevu podpory naší opoziční politiky. Velký počet podpisů je také důkazem toho, že se lidé nenechali zcela znechutit neuvěřitelnou sérii skandálů a afér, které předvádí vládní koalice a nerezignovali na zájem o veřejné záležitosti.
ČSSD je také přesvědčena, že desetitisíce podpisů jsou jasným důkazem toho, že občanská společnost odmítá politiku vlády, která prosazuje tzv. reformy silou, bez dohody s opozicí i sociálními partnery, škrtá peníze rodinám s dětmi, důchodcům a invalidům, místo skutečné reformy penzí se snaží zprivatizovat peníze do soukromých penzijních fondů a namísto boje s korupcí se zaplétá do stále vážnějších vlastních korupčních afér.
Taková vláda ztratila morální právo vést dál naší zemi. ČSSD proto považuje občanské protesty proti vládě za legitimní způsob vyjádření nesouhlasu s její bezohlednou politikou a plně podporuje protestní akce, které jsou organizované občany, občanskými iniciativami a odbory, jež se uskuteční 7. a 21. května v Praze.
Petiční archy petice Zastavme devastaci naší země byly dnes předány Petičnímu výboru Poslanecké sněmovny k projednání a v kopii také poslány na vědomí premiéru Petru Nečasovi. Fotogalerii z prvomájových petičních akcí ČSSD a další informace najdete na webu petice http://protest.cssd.cz/.

Bohuslav Sobotka, předseda ČSSD
www.cssd.cz