Jdi na obsah Jdi na menu
 

Reakce na článek v KH deníku ze dne 17.8.2010 „Marie Matyášová: Se sociální demokracií končím“

Po přečtení článku v Kutnohorském deníku o odchodu Marie Matyášové z řad ČSSD jsem nucena uvést tvrzení bývalé předsedkyně MO Kutná Hora na pravou míru.

Pravdou je, že v Kutné Hoře od roku 2005 existují vedle sebe dvě organizace a to MO ČSSD Kutná Hora a MO ČSSD Kutná Hora „Sídliště“. To však nikomu nevadilo do doby, kdy při sestavování kandidátky pro letošní komunální volby nebyla Marie Matyášová úspěšná. Krátce po zahájení společné schůze ji téměř všichni delegáti MO ČSSD Kutná Hora opustili a tím se sami připravili o možnost být na kandidátku zařazeni.

Je však třeba připomenout situaci v ČSSD dávno před touto schůzí. Členkou ČSSD jsem od roku 1997 a Marii Matyášovou jsem já a ostatní členové sociální demokracie přijímala buď na podzim roku 2001 nebo v roce 2002, kdy vliv sociální demokracie ve společnosti stoupal. Spolu s M. Matyášovou jsme během volebního roku 2002 přijímali další členy a já byla ráda, že se k sociální demokracii hlásí další občané Kutné Hory. Netušila jsem, že to byl záměr některých včetně M. Matyášové ujmout se moci v MO ČSSD Kutná Hora. To se jí podařilo v roce 2002. Při sestavování kandidátky pro komunální volby v roce 2002 došlo k prvnímu rozkolu v sociální demokracii v Kutné Hoře. Na výroční členské schůzi byl odvolán výbor MO, jehož jsem byla členkou, a byl zvolen nový výbor v jiném složení, poté došlo ke schválení kandidátky, avšak bez členů, kteří pro ČSSD pracovali déle než M. Matyášová. Musím připomenout, že ani já ani PhDr. Pospíšilová, která byla rovněž členkou výboru, jsme za jiný subjekt, ačkoliv nám to bylo nabídnuto, nekandidovaly. V komunálních volbách v roce 2002 získala sociální demokracie v Kutné Hoře pouze 4 mandáty, zůstala v opozici a neměla prakticky žádný vliv na rozhodování Města Kutná Hora.

Vzhledem k tomu, že někteří i nově přijatí členové ČSSD se v následujícím období nemohli ztotožnit s prací a metodami řízení MO ČSSD Kutná Hora, bylo jednáno o vzniku další MO ČSSD, která nakonec byla schválena OVV ČSSD Kutná Hora v roce 2005. Já se stala předsedkyní této organizace. Vznik naší organizace jsme nikde nemedializovali a snažili se pracovat s tím, že při sestavování kandidátky pro komunální volby v roce 2006 budou rozhodovat myšlenky a program. Situace se však opakovala a v rozporu se všemi dohodami se členové MO ČSSD Kutná Hora „Sídliště“ na kandidátku pro komunální volby v roce 2006 nedostali. Žádný z členů organizace MO Kutná Hora „Sídliště“ nikdy nešpinil ČSSD ani po tomto zklamání z chování M. Matyášové. ČSSD získala 5 mandátů a byla opět v opozici.

Situace před volbami v r. 2010

V období mezi rokem 2006 až 2010 jsme získali spoustu nových členů, nikoliv černých duší, jak v článku zmiňuje M. Matyášová. Jsou to lidé, kteří chtějí ovlivňovat chod města a mají spoustu nápadů. Od počátku letošního roku se výbor naší MO snažil jednat s výborem druhé organizace o možnostech sestavení kandidátky. Po několika setkáních jsme k ničemu nedospěli. Společná schůze proběhla v březnu letošního roku. Poté, kdy v tajné volbě M. Matyášová nedostala důvěru většiny delegátů, delegáti MO ČSSD Kutná Hora společnou schůzi opustili a ztratili tak možnost umístit se na kandidátce.

Kandidaturou za SPO Zemanovci M. Matyášová ukázala svou pravou tvář. Nikdy jí nešlo o sociální demokracii, ale pouze o vliv a prosazení osobních zájmů. Proč až v této předvolební době medializuje situaci v kutnohorské sociální demokracii? Za tím vším je její snaha poškodit sociální demokracii v Kutné Hoře a zviditelnit samu sebe. Chci občany ubezpečit, že nyní sociální demokracii opouštějí pouze kariéristé, což je dobře. Zůstávají jen ti, kteří chtějí změnu na kutnohorské radnici a to k lepšímu. Věřím, že s novými tvářemi budeme ve volbách úspěšní.

 

                                                                  Ing. Zuzana Moravčíková

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář