Jdi na obsah Jdi na menu
 

Tradice s novou tváří

 

V poslední době vidíme, že do kutnohorské komunální politiky, stejně jako do té celostátní, se chystají vstoupit nové subjekty. Nic proti tomu, širší platforma pro spolupráci je jistě vítaná.  Volební programy jednotlivých uskupení se v komunální politice příliš lišit nemohou a ani v Kutné Hoře tomu není jinak.  Jestliže jsou programy stran podobné, jak se mají voliči rozhodnout, komu dát hlas?
     Je známou skutečností, že v komunálních volbách často lidé využívají preferenční hlasy, volí takzvaným kroužkováním.   Je jistě žádoucí podpořit člověka, kterého známe jako slušného a schopného člověka, který je schopen a ochoten odvést dobrou práci ve prospěch města.   Také se ale stává, že se do zastupitelstva města dostanou mediálně známé tváře, které žádné garance neposkytují a které výrazně preferují spíše vlastní zájmy.  Na jednáních zastupitelstva můžeme vidět pochybné sebeprezentace některých zastupitelů odhalující jejich „kompetence“. 
     V letošních komunálních volbách bude také kandidovat řada bývalých komunálních politiků, kteří ve svých politických stranách nedostali důvěru, a proto plynule přešli do jiných stran a hnutí a snaží se přesvědčit voliče o své nepostradatelnosti.
   ČSSD vstupuje do komunálních voleb se zcela novou kandidátkou, než tomu bylo v předchozích volebních obdobích. Sestavení kandidátky předcházela dlouhodobá vnitrostranická diskuze o jménech případných kandidátů.   Věříme, že naši kandidáti voliče přesvědčí a v komunálních volbách uspějí.   Zachování sociálně demokratických principů ve spojení s transparentností a otevřeností vůči veřejnosti je dlouhodobou prioritou kutnohorské ĆSSD.
     Voliče čeká nelehké rozhodování o složení nového zastupitelstva v Kutné Hoře. Jistě rozhodnou podle svého nejlepšího přesvědčení a pak už bude na nově zvolených zástupcích města, aby předvedli, co dovedou.   Nejenom silácká prohlášení, ale také konstruktivní dialog a zejména soustavnou práci pro rozvoj Kutné Hory.
 
 
PhDr. Iva Pospíšilová